Достапни линкови

Техеран: Постигната согласност меѓу меѓународната атомска агенција и Иран


Меѓународната агенција за атомска енергија и Иран, по дводневните преговори во техеран, постигнале согласност за планот за акција и за временските рокови за расчистување на спорните прашања во врска со иранската нуклеарна програма. Стејт Департментот оцени дека овој договор не е доволен за задоволување на барањето на Советот за безбедност Иран да запре со збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG