Достапни линкови

Скопје: Денеска ракометарите против Франција, кошаркарите против Естонија, а фудбалерите против Ниге


На светското јуниорско првенство во ракомет, македонската репрезентација денеска игра против Франција, откако синоќа го победи Египет со 32-29. Кошаркарите, пак, играат против Естонија во доквалификациите за европското првенство, а фудбалерите имаат пријателски натпревар со Нигерија.
XS
SM
MD
LG