Достапни линкови

Мексико: Ураганот Дин се спушта кон Јукатан


Ураганот Дин се спушта кон Мексиканскиот полуостров Јукатан со сила на бура од 5 степени односно брзина на ветерот од речиси 260 километри на час. Како последица на Ураганот Дин од големите дождови на Хаити и Доминиканската република загинаа 12 лица. Во над 100 општини на Мексико владее вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG