Достапни линкови

Париз: Франција е подготвена да учествува во заздравувањето на Ирак, изјави Бернар Кушнер


Шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер им понуди на ирачаните француска помош во нивните напори за запирање на насилствата и крвопролевањето во земјата. Тој во Багдад изјави дека неговата земја која се противи на американската интервенција е подготвена да учествува во напорите за заздравување на Ирак. Кушнер е првиот висок претставник на Франција кој го посети Багдад од почетокот на војната пред четири години.
XS
SM
MD
LG