Достапни линкови

Кингстон: Ураганот Дин ја погоди Јамајка


Ураганот Дин ја погоди Јамајка, при што едно лице се смета да изчезнато. Поради силниот ветер и обилните дождови, предизвикана е материјална штета, а електричната енергија во некои делови е исклучена. Од ураганот Дин кој претходно ги погоди Хаити и Доминиканската Република досега загинаа најмалку пет лица.
XS
SM
MD
LG