Достапни линкови

Пјонгјанг: Одложен самитот меѓу Јужна и Северна Кореја


Самитот мегу Јужна и Северна Кореја кој требаше да се одржи кон крајот на овој месец по барање на Пјогјанг е одложен поради тешките последици што во земјата ги предизвикаа поплавите во земјата. Јужнокорејските претставиници соопштуваат дека самитот ке се одржи од 2 до 4 октомври.
XS
SM
MD
LG