Достапни линкови

Вашингтон: Владата во Ирак мора да направи уште многу за реализирање на политичките цели


Американскиот претседател Џорџ Буш и порача на владата во Ирак дека сеуште има многу да се направи за да се реализираат политичките цели во земјата. Во редовното неделно обракање тој вели дека е направен политички напредок на локално ниво во обласат Анбар како што укажува локалните совети функционираат речиси во секој град.
XS
SM
MD
LG