Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 11 загинати во торнадо во Кина


Во Кина загинале најмалку 11 лица од торандото што ја зафати земјата, јавуваат агенциите. Од торнадото се уништени 156 куки, а повеке од шеесет лица се повредени. Властите наредија да се евакуираат речиси милион луге од Зијанг, Фуџијан и Гуангдонг провинциите поради прогнозите дека и овие делови ке ги зафати торнадо.
XS
SM
MD
LG