Достапни линкови

Сараево: Можен недосиг од храна во БиХ поради уништените посеви со пченка и пченица


Експертите предупредија дека Босна може да се соочи со недостиг на храна за две недели. Посевите со пченка и пченица се уништени до 40 насто и итен е интервентен увоз, поради што Босанската Стопанска Комора побара од владата да преговара со Хрватска и Србија.
XS
SM
MD
LG