Достапни линкови

Приштина: Преговорите за Косово на 30 август ќе траат еден ден


Виенските преговори за статусот на Косово закажани за 30 август ќе траат еден ден. Според српските медиуми за тоа време меѓународните посредници ќе преговараат до делегациите на Белград и Приштина одвоено, бидејки тоа се покажало како ефикасен начин на израелско палестинските преговори во Осло.
XS
SM
MD
LG