Достапни линкови

Јута: Тројца спасувачи загинале при обид да спасат шест рудари


Тројца спасувачи загинале во обидите да стигнат до шесте рудари затрупани во еден рудник во американската држава Јута, соопштија локалните власти. При одронот биле повредени уште шестмина од спасувачката екипа која трага по рударите кои од шести овој месец се затрупани во рудникот. Се уште не е познато дали тие се живи или не.
XS
SM
MD
LG