Достапни линкови

Сеул: Двете ослободени јужнокорејки се вратија во својата земја


Двете јужнокорејки кои во понеделникот беа ослобедни од талибанците, денеска допатуваа во Сеул, скоро еден месец од нивното грабнување во Авганистан. Тие беа дел од групата од дваесет и три државјани на Јужна Кореа кои ги држат талибанците со барање да бидат пуштени талибански затвореници од затворите во Авганситан. Талибанците веќе убија двајца од групата, а во тек се преговори меѓу нив и јужнокорејски претставници.
XS
SM
MD
LG