Достапни линкови

Перу: Бројот на жртвите од земјотресот 510


Бројот на жртви од завчерашниот земјотрес во Перу се искачи на 510 а агенциите јавуваат дека може да биде и поголем.Продолжуваат опрецаиите за потрага и спасување во областа околу главниот град Лима. Американскиот институт за геолошко набљудување кој ги следи земјотресите во целиот свет силината на потресот ја оцени со високи 8 степени Обединетите Нации ветија еден милион долари помош.Владите и хуманитираните организации од целиот свет постојано пракаат помош во загрозениот регион.
XS
SM
MD
LG