Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе ја зголемат помошта за Израел на 30 милијарди долари во следните десет години


Американскиот државен потсекретар Николас Барнс денеска ќе го потпише договорот, со кој Соединетите Држави ќе ја зголемат воената помош за Израел, односно ќе му обезбедат 30 милијарди долари во наредните 10 години. Овој договор е дел од мулти-милјардерскиот пакет за продажба на американско оружје на Саудиска Арабија, Египет и другите заливски земји.
XS
SM
MD
LG