Достапни линкови

Багдад: Најмалку деветмина загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 9 лица загинале, а 17 биле повредени во екплозија на автомобил бомба во центарот на Багдад. Никој не ја превзел одговорноста, но се смета дека зад нападот стојат сунитските бунтовници.
XS
SM
MD
LG