Достапни линкови

Кабул: Нова акција на американските и авганистанските сили против Ал Каеда


Американските и авганистанските сили започнале нова воздушна и копнена акција против талибанците и припадниците на Ал Каеда во планините Тора Бора во источен Авганистан, во близина на границата со Пакистан. Тој регион беше последното познато скривалиште на лидерот на Ал Каеда Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG