Достапни линкови

Бишек: Самит на Шангајската организација за соработка


Денеска во Бишек ќе биде одржан самит на Шангајската организација за соработка на кој ќе учестуваат Рускиот претседател Владимир Путин, кинескиот претседател Ху Џинатао како и претседателите на Казахстан, Киргистан, Таџикистан и Узбекистан. На самитот ќе се разговара за меѓународни и регионални прашања, како и за резултатите од активностите на организацијата за време на киргистанското претседателствување.
XS
SM
MD
LG