Достапни линкови

Багдад: Бројот на жртвите од самоубиствениот бомбашки напад достигна 250


Бројот на жртвите од вчерашниот самоубиствен бомбашки напад во Ирак достигна 250, додека 350 лица се повредени. Ова е најсмртоносен напад досега во земјата од 2003-та година. Нападите се случија во две села на северот од Ирак населени со Јазиди, претежно курдска религиозна малцинска група. Американската армија соопшти дека зад нападот стои Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG