Достапни линкови

Кабул: Тројца германски војници загинаа во експлозија на мина


Тројца германски војници загинаа во предградие на Кабул во близина на воена база кога возило на Нато налета на нагазна мина. Во екплозијата бил повреден еден цивил, јавија новинските агенции.
XS
SM
MD
LG