Достапни линкови

Тирана: Бериша против поделба на Косово


Поделбата на Косово е опција која не го решава статусот на Косово туку од темел му се заканува на мирот и на регионот пошироко“, се вели во соопштението на албанскиот премиер Сали Бериша. Според албанскиот премиер почитувањето на актуелните, меѓународно признати граници на балканските земји и независноста на Косово на териоријата со неговите меѓународни граници, претставува единствениот пат за мирен и стабилен Балкан.
XS
SM
MD
LG