Достапни линкови

Вашингтон: Осуда на Белата Куќа за нападите во Ирак


Белата куќа ги осуди, како што ги нарече, варварските напади врз недолжни цивили чија цел е да се спречи Ирак да стане стабилна држава. Имено, најмалку 200 лица се убиени а над 200 ранети во вчерашната серија бомбашки напади во северен Ирак во близина на сириската граница. Целта по се изгледа се членови на мала религиозна заедница Јазиди.
XS
SM
MD
LG