Достапни линкови

Приштина: Информација на посредничката тројка во преговорите за Косово за земјите од Контакт групата


Посредничката тројка за преговорите за идниот статус на Косово денеска ќе ги информира земјите членки на Контакт групата за резултатите од посетите на Белград и Приштина, јави приштинскиот весник „“Зери“ повикувајќи се на дипломатски извори. Според весникот, „тројката“ им порачала на Белград и Приштина на „следниот состанок во Виена да дојдат со нови идеи, а не со старите кои сите ги знаат“. Следниот состанок на тројката и претставниците на Приштина ќе се одржи во Виeна на крајот на месецот, веројатно на 29 и 30 август.
XS
SM
MD
LG