Достапни линкови

Багдад: Петмина американски војници загинале во уривање на транспортен хеликоптер


Петмина американски војници загинале откако се урнал транспортен хеликоптер недалеку од една воздухопловна база западно од Багдад. Причината за инцидентот сеуште не е утврдена.
XS
SM
MD
LG