Достапни линкови

Херат: Ирански гранични чувари застрелале четворица Авганистанци


Ирански гранични чувари застрелале четворица Авганистанци во западната провинција Херат. Се уште не е позната причината за убиствата, иако авганистанските власти побараа официјално објаснување од иранскиот државен врв. Авганистанското министерство за надворешни работи соопшти дека го истражува случајот, додека официјален Техеран се уште молчи.
XS
SM
MD
LG