Достапни линкови

Багдад: Состанок на главните политички лидери за надминување на несогласувањата


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики свика состанок на главните ирачки политички лидери во обид да се надминат несогласувањата меѓу политичките фракции. Состанокот би требало да се одржи денеска или утре. Мнозинската шиитската влада на премиерот Малики западна во криза кога од неа излезе главниот арапско-сунитски политички блок.
XS
SM
MD
LG