Достапни линкови

Пекинг: Разговори за севернокорејската нуклеарна програма


Преговарачите на Соединетите Држави и на Северна Кореја, Кристофер Хил и Ким Гван би требало да се состанат денеска во Пекинг на разговори за окончување на северно-корејската нуклеарна програма и за нормализација на односите меѓу двете земји. Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека Северна Кореја ги затвори сите нуклеарни постројки во главниот комплекс Јонгбјон.
XS
SM
MD
LG