Достапни линкови

Кабул: Талибанците најавија ослободување на двајца јужнокорејски заложници


Талибанците, кои веќе три недели држат во заложништво 21-јужно-кореец, најавија дека денеска или утре ќе ослободат две жени и ќе им ги предадат на Црвениот Крст. Јужно-корејската амбасада во Кабул не ја потврди оваа информација.
XS
SM
MD
LG