Достапни линкови

Кабул: Талибанците ветиле ослободување на двајца од групата јужнокорејски заложници


Во Авганистан официјални претствници на провинцијата Газни изјавија дека талибанците ветиле ослободување на две лица од групата јужно корејски заложници што беа киднапирани пред повеке од три недели во Авганистан . Претходно од страна на талибанците беа егзекутирани двајца хуманитарни работници.
XS
SM
MD
LG