Достапни линкови

Багдад: Нури Ал Малики бара самит на главните политички лидери


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики повика на одржување самит на главните политички лидери од кои се очекува да застанат зад владата на национално единство. Тој изјави оти самиотот може да почне на 14 ти август.
XS
SM
MD
LG