Достапни линкови

Вашингтон: Денеска извештај од НАСА


Американската вселенска агенција НАСА денеска треба да поднесе извештај за мисијата на Едевор и штетата предизвикана врз термичката обвивка на леталото од отпѓањето на излоцината пена. Претходно НАСА одлучи мисијата на Ендевор да остане три дена подолго во вселената откако минатата среда парче изолациона пена отпадна од надворешниот резервоар на леталото и го оштети топлотниот штит.
XS
SM
MD
LG