Достапни линкови

Кабул: Посета на пакистанскиот претседател Первез Мушараф


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф пристигна во Авганистан каде учествува на последната сесија на заедничкото афганистанско-пакистанско собрание во Кабул. Теми на тридневното собрание се како да се зајакне контролата на границите и заедничка борба против припадниците на Ал Каида и талибанците.
XS
SM
MD
LG