Достапни линкови

Њујорк: Зголемени мерки за безбедност во Менхетен


Полицијата во Њујорк вчера соопшти дека се зголемени мерките на контрола во Менхетен по најавата на милитантни исламисти на интернет дека планираат радиоактивен напад во тој дел. Тоа се само мерки за претпазливос поради заканите кои можеби никогаш нема да се спроведат, изјави градоначалникот на Њујорк Мајкл Блумберг.
XS
SM
MD
LG