Достапни линкови

Москва: Седум години од трагичниот инцидент на атомската подморница Курск


Во Москва денеска се одбележува седумгодишнина од трагичниот инцидент на атомската подморница Курск. Во инцидентот загинаа 118 руски морнари.
XS
SM
MD
LG