Достапни линкови

Њујорк: Потребни се дополнителни информации за да се закаже седница во ОН за грузискиот случај


Претседавачот со Советот за безбедност на Обединетите Нации, Паскал Гајама изјави дека се потребни дополнителни информации пред да се закаже итна седница на Советот во врска со обвинувањата на Грузија дека руски авиони извршиле ракетен напад врз нејзина територија. Русија ги демантира ваквите грузиските тврдења.
XS
SM
MD
LG