Достапни линкови

Јоло: 56 лица загинале во борбите меѓу владините сили на Филипини и милитанти


Во најновите борби меѓу владините сили на Филипини и исламистички милитанти на југот на земјата, загинале 56 лица, меѓу кои 26 војници. Борбите на островот Јоло избувнале вчера и се најжестоки во последниве три години.
XS
SM
MD
LG