Достапни линкови

Кабул: Талибанските бунтовници ќе имаат средба со јужнокорејски дипломати


Талибанските бунтовници денеска соопштија дека ќе имаат директна средба со делегација на јужно-корејски дипломати, по што ќе решат каква ќе биде судбината на пресотанатите 21 заложник. Талибанците се закануваат дека ќе ги убијат јужно-корејските заложници доколку не бидат исполнети нивните барања, а досега егзекутираа двајца. Јужно-корејските дипломати се согласиле на средба со талибанските бунтовници, но сеуште не се договрени местото и времето на состанокот.
XS
SM
MD
LG