Достапни линкови

Скопје: Државни делегации ќе положат цвеќе на Љуботенски бачила


Делегации на Владата , Минситерството за одбрана и на АРМ ќе го посетат и ќе положат цвеќе на спомен обележјето на загинатите припадници на војската кај Љуботенски бачила. Општина Бутел и месната заедница Љубанци организираат комеморативна седница за загинатите бранители на која ќе присуствува и владина делегација.
XS
SM
MD
LG