Достапни линкови

Виетнам: Најмалку 45 настрадани во поплави


Најмалку 45 лица страдаа во поплавите во централен Виетнам. Поплавени се над 40 илјади домови, 77 илјади хектари обработлива површина е под вода што е причина за илјадници бегалци од регионот. Метереолозите најавуваат натамошни обилни врнежи во Виетнам.
XS
SM
MD
LG