Достапни линкови

Анкара: Денеска избор на претседател на големото турско национално собрание


Денеска треба да биде избран Претседател на Големото Турско национално собрание. Владејачката Партија на правдата и развојот, која има мнозинство во Парламентот, вчера за претседател на Собранието го предложи Ќоксал Топтан, кој е поранешен министер за образование и кој нема исламистичко минато поради што се смета за прифатлив за секуларните кругови.
XS
SM
MD
LG