Достапни линкови

Кабул: Четири дневен собир на претставници на Авганистан и Пакистан


Во кабул почнуав големото четиридневно собиарње на претствниците на Авганистан и Пакистан, со цел градење доверба мегу двете земји и укинување на подршката на талибанците.
XS
SM
MD
LG