Достапни линкови

Нагасаки: Комеморација по повод 62 годишнината од нуклеарниот напад


Во јапонскиот град Нагасаки ке биде одржана комеморација по повод 62 годишнината од нуклераниот напад што беше извршен од стана на американските сили на крајот од Втората светска војна. По повод годишнината Градоначлникот Томишиса Таи,предупреди на опасноста од употребата на нуклерно оружје, што како што рече, не треба да биде употребувано без оглед за каква причина да станува збор.
XS
SM
MD
LG