Достапни линкови

Газа: Убиени двајца припадници на Хамас


Израелски војници изутрината во Појасот Газа убиле двајца припадници на палестинското движење Хамас. Тие, како што се наведува во соопштението на изреалската војска многу се приближиле до линијата на разграничување меѓу двете сили.
XS
SM
MD
LG