Достапни линкови

Багдад: Најмалку 45 лица загинале вчера во Ирак


Најмалку 45 лица загинале вчера во Ирак, а најмногу- 30 во самоубиствениот бомбашки напад во едно шиитско село во северен Ирак. Во судирите со бунтовниците северно од Багдад загинале и четворица американски војници, а 12 биле повредени. Со тоа бројот на загинати американски војници од нивното доаѓање во Ирак во март 2003-та година сега е 3673.
XS
SM
MD
LG