Достапни линкови

Вашингтон: Средба на американскиот претседател со државниот секретар и секретарот за одбрана


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Кемп Дејвид ќе се сретне со државниот секретар Кондолиза Рајс и со секретарот за одбрана Роберт Гејтс, кои ќе го информираат за нивната блискоисточна турнеја. Вчера, пак, Буш и неговиот авганистански колега Хамид Карзаи на пресот по нивната средба, ветија дека ќе ја добијат војната против Талибанците
XS
SM
MD
LG