Достапни линкови

Скопје: Почнува судењето на Чочоровска и Азировиќ


Денеска во Основниот суд Скопје 1 ќе почне судењето на Станислава Чочоровска Полетан и Алија Азировиќ, обвинети за шверц на половина тон кокаин, откриен на Божиќ на преминот Блаце. Чочоровска е обвинета дека го организирала транспортот на кокаинот од Венецуела преку Македонија до Грција, а возачот Азировиќ дека со својот камион ја превезувал дрогата.
XS
SM
MD
LG