Достапни линкови

Благоевград: Силна експлозија на гасоводот во Бугарија


Силна експлозија избувна денеска на гасоводот во близина на Благоевград, Република Бугарија. Според локалните власти, нема жртви ниту повредени лица. Причините за експлозијата засега не се познати, но, додека не се отстрани штетата, нема да се дистрибуира гориво до Грција.
XS
SM
MD
LG