Достапни линкови

Вашингтон: Посета на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Војната против тероризмот е главна тема на разговорите кои авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ги има во Кемп Дејвид со американскиот претседател Џорџ Буш. Според изјавата на Карзаи за Си Ен Ен, безбедносните сили не се поблиску до Осама Бин Ладен отколку штио беа пред две години. Карзаи со Буш ке разговара и за зголемениот број цивилни жртви во мегународните напори за ставање крај на талибанските напади.
XS
SM
MD
LG