Достапни линкови

Џерихо: Денеска средба Абас - Олмерт


Палестинскиот претседател Махмуд Абас и израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска ќе се сретнат во градот Џерихо, на Западниот брег. Ова го соопшти политичкиот советник на претседателот Абас, иако засега нема официјална потврда од израелските власти.
XS
SM
MD
LG