Достапни линкови

Пешкопеја: Уапсени Дилбер Каја и Мифтар Ѓелеши


Полицијата од пограничниот албански град Пешкопеја ги уапси Дилбер Каја и Мифтар Ѓелеши осомничени за извршување на повеќе разбојништа, јавуваат агенциите.Разбојниците се фатени како резултат на информациите од единиците на Службата за внатрешни работи во Дебар. Против нив македонската полиција има поднесено кривични пријави за извршени тешки кривични дела, разбојништа во Дебар.
XS
SM
MD
LG