Достапни линкови

Женева: Средба на Борис Тадиќ со шефот на германската дипломатија за Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска во Швајцарија ќе се сретне со германскиот министер за надворешни работи Френ Волтер Штајнамер, а главна тема на разговорите како што јавуваат агенциите ке бидат преговорите за косовскиот статус. На Тадиќ синоќа во Швајцарија му беше доделена европска награда за политичка култура, а образложението го даде шефот на германскаат дипломатија.
XS
SM
MD
LG